Oblíbená píseň

12. srpna 2014 v 15:29 | B* |  Články týdne
Vzhledem k tomu, že jsem byla s hudbou spjata již od raného dětství, mám k písním velice blízko. Již ve školce jsem jako spousta mých vrstevníků hrála na zobcovou flétnu a zpívala. Na základní škole jsem měla rozšířenou hudební nauku s hodinami zpěvu, hrou na housle a violu, hrou na všemožné flétny (od zobcových- vystřídala jsem snad všechny, po příčné...). Jako člověk, co se pohybuje v široké škále žánrů, nemám svou oblíbenou píseň, avšak každá písnička pro mě má svůj příběh.
Třeba Demons od Imagine dragons ve mně vyvolávají husí kůži, neb jsem ji prvně slyšela za naprosto skvělé situace, kterou si však nechám radši pro sebe. Nebo skladby od kapely Dymytry, která se žánrově od předchozích dragonů naprosto liší. Miluji dobrou muziku, která má srdce. Nejhorší pro mě bylo, když jsem si opravdu musela vybrat svou píseň na hodinu hudební výchovy, od které se měl odvíjet můj celoroční projekt. Kdybych takto měla přemýšlet dnes, zvolím asi Happy od Pharrella Williamse, Candy od Robbieho Williamse, nebo jinou podobně laděnou skladbu. Veselou, barevnou a šťastnou. Já si ale vybrala, a dodnes nevím proč, Mama I'm comming home od Ozzyho. V životě jsem ho neposlouchala a najednou mám tvořit s jeho písní? Nakonec jsem se ji i naučila hrát, abych ji při vernisáži mohla prezentovat. Naštěstí jsem ale odjížděla do Itálie, takže jsem to obešla... každopádně, člověk asi neumí určit svou oblíbenou píseň, jen píseň, kterou má spjatou s okamžikem, na který neumí zapomenout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Markeet | Web | 12. srpna 2014 v 15:32 | Reagovat

Ahoj, nepotřebuješ někde hlas? :-) Kdyžtak napiš do komentu na blog :-) Kdyby se ti chtělo, můžeš poslat hlas mému kocourkovi :-) odkaz mám na blogu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama